West Ham møter Manchester City i 3. runde av FA-cupen
Klubbene fra Premier League og Championship kommer inn i FA-cupens 3. runde og trekningen ble foretatt mandag kveld.
Det er på mange måter sjarmerende at det i de engelske cupene blir trukket av «en hatt» uten noen form for seeding. Det vil si at det laget som blir trukket først får hjemmekamp mot laget som blir trukket deretter. På den måten opplever vi hvert eneste år at minst to klubber fra Premier League møter hverandre allerede ved første anledning, altså 3. runde.
Ingen skal ihvertfall komme å si at West Ham har fått spesiell enkel motstand i cupene så langt denne sesongen. Alle husker sikkert at klubben tapte for Manchester United i ligacupen etter å ha slått ut Chelsea i den foregående runden. Denne gangen er det Manchester Citys stjernegalleri som er motstander og kampen spilles på London Stadium.
Det er totalt fire kamper i FA-cupens 3. runde hvor to lag fra Premier League møtes. Det er liten tvil om at West Ham – Manchester City er den kampen som vil være mest attraktiv i forhold til å plassere TV-kampene. De andre «Premier League-kampene» er Hull – Swansea, Sunderland – Burnley og Everton mot Leicester.
Kampene i 3. runde spilles helgen 6. – 9. januar.